תמלול הקלטות לבית המשפט

 
 
בתי משפט שנעזרים בהקלטות בדרך כלל לא מאזינים לקבצי השמע המקוריים, אלא קוראים את התמלול. כמו כן, תמלול משפטי לקלטות יכול לשמש לשלב הגשת הראיות או הצגת התיק. התמלול חשוב כדי שבית המשפט יוכל לבחון את עמידות ההקלטה על פי חוק האזנות הסתר ולפי שאר התקנות הקיימות בארץ.

 
 
 
תמלול משפטי
 
 
 
 

דגשים בתמלול משפטי לקלטות

 
א. מיקוד במספר שורות ועמודים – כל תמליל חייב לכלול מספר שורות ועמודים. כך ניתן להפנות את השופט למיקום ספציפי ולחסוך זמן ועוגמת נפש. הפניה ספציפית גם מאפשרת להציג את התיק בצורה מקצועית ולחזק את הטענה המקורית של התובע או הסנגור.

ב. דיוק בתמלול – תמלול לא מקצועי עלול לשנות לחלוטין את אופי ההקלטה ולפגוע בטענות שעולות בבית המשפט. חשוב לבצע את התמלול רק על ידי אנשי מקצוע שמכירים את התחום והשפה המשפטית. עליהם להיות בקיאים בשפה שבה התבצעה ההקלטה ולצרף חוות דעת שמעידה על האותנטיות של התמליל.

ג. ציוד מתקדם – ציוד רגיל לא מספק לטובת תמלול הקלטות. רוב ההקלטות שנלקחות בסתר מתאפיינות ברמה נמוכה של שמע, לכן מטרת השימוש בציוד מתקדם היא להבטיח דיוק גבוה ולמנוע טעויות בפרשנות. הציוד גם מאפשר להפריד רעשי רקע, להגביר ערוצי דיבור מסוימים ולעשות שימוש בתכונות לזיהוי קול. הציוד הוא חלק מהותי מכל סוגי התמלול והוא קריטי בעיקר לבתי משפט.
 
 
 

כך תבחרו שירותי תמלול

 
 
 
עורכי דין ואנשים פרטיים יכולים לפנות לשירותי תמלול מיד לאחר ההקלטה כדי להשיג את המסמכים הרלוונטיים. במקרה כזה עליהם להשוות בין שירותי תמלול לפי ניסיון, מקצועיות וסוג התמחות. לא כל חברה שמציעה שירותי תמלול גם יודעת איך לעשות תמלול משפטי, כי היא נדרשת להכיר את מאפייני החוק ואת דרישות בית המשפט.

בחירת שירותי תמלול הקלטות מתבצעת גם לפי הזמינות של החברה. עמידה בלוח זמנים היא חלק חשוב בניהול תיקים בבתי משפט ועיכוב בהגשת ראיות עלול להביא לפסילת כתב ההגנה או התביעה. החברה שמבצעת את התמלול צריכה להיות זמינה ולעמוד בעצמה בהתחייבויות ללקוח.


חברת פרוטוקול מספקת שירותי תמלול ברמה הגבוהה בישראל, איתנו תוכלו לבצע עבודות מורכבות תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה. אנו מפעילים סניפים בירושלים ובתל אביב.
נשמח לעמוד לשרותכם!