מהו תמלול הקלטות?

 
 
תמלול הקלטות הינו העלאה על הכתב של תכנים מושמעים – הן העלאה על הכתב של תכנים השמורים בתור קבצי שמע, כגון: הקלדת שיחה או הרצאה המוקלטים בשיחת הקלטה והן תכנים הנאמרים בנוכחות קלדנית, כגון: בעת ישיבה או בעת דיון משפטי.

התפקיד של המתמלל הוא למעשה לכתוב כל מידע אשר עלה בשיחה וזה כולל לציין שתיקה ממושכת, גיחוך וכדומה. כל זה נועד כדי לשקף באופן ברור ומהימן את התנהלות מהלך האירועים. תמלול הקלטות חייב להיעשות בידי אנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים בתחום זה על מנת למצות את מקסימום התועלת מהחומר אשר מצוי בהקלטה.

מי הוא הזקוק לשירותי תמלול קלטות? לשירותי תמלול קלטות זקוק למעשה כל אחד באוכלוסייה על גווניה, הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי.
 
 
 
תמלול הקלטות
 
 
 
 
 

תמלול הקלטות מתחלק לארבעה תחומים

 
 
 
  • תמלול הקלטות אקדמי – תמלול עבור מרצים ועבור סטודנטים, כולל תמלול הרצאות, ראיונות, תזות, סמינריונים, דוקטורנטים, שיעורים, מחקרים, כנסים, ימי עיון וכדומה.

  • תמלול הקלטות משפטי – תמלול לצד הנתבע או לצד התובע, לחוקרים פרטיים, לעורכי דין, לאנשים פרטיים, לאנשי עסקים. תמלול קלטות משפטי כולל את התחומים הבאים – עדויות, שיחות מוקלטות, הסכמים, הבטחות, בוררויות, שימועים, ועדות ערר וכדומה.

  • תמלול הקלטות פרטי – תמלול שיחות, תמלול הסכמים אישיים, תמלול ותיעוד אוטוביוגרפיות – סיפורי חיים של אנשים אשר מעוניינים להעלות על הכתב את הזיכרונות שלהם, נאומים, תמלול סרטים וכדומה.

  • תמלול הקלטות עסקי – תמלול לאנשי עסקים כולל: ישיבות דירקטוריון, ישיבות עסקיות, חתימת הסכמים, בוררויות מחוץ לכותלי בית משפט, תביעות צרכניות וכדומה.
 
 
 
 

מידע נוסף אודות תמלול הקלטות

 
 
הקלטות תמלול בתחום משפטי:
מידע אשר מקליטים אותו משמש לפעמים כראיה משפטית עבור הוכחת הטיעונים מצד התביעה, או ההגנה בתביעות בכל מיני תחומים מגוונים, כגון: עסקי ביטוח, גירושין, פלילי, עסקי. המידע יכול להיות בצורת תיעוד מוקלט של שיחה, ישיבה, שיחת טלפון, חומר שהושג באמצעות חוקר פרטי וכדומה.

לסיכום, התפקיד של המתמלל הוא למעשה לכתוב כל מידע אשר עלה בשיחה. כל זה נועד כדי לשקף באופן ברור ומובהק את התנהלות מהלך האירועים. מידע אשר מקליטים אותו משמש לפעמים כראיה משפטית עבור הוכחת הטיעונים מצד התביעה, או ההגנה בתביעות בכל מיני תחומים מגוונים.