מהו תמלול?

 
 
תמלול הינה פעולה אשר מעבירה הקלטות של קול לכתב. על מנת לעשות זאת כראוי יש צורך בנסיון רב ובמיומנות מטבע הדברים. כדי לעשות זאת יש לדעת להבחין בין גווני קול שונים, סוגי אינטונציה, מבטאים שונים וכדומה. אנשים אשר עובדים בתחום זה, מן הסתם עוברים הכשרה מקיפה עוד לפני שמפקידים בידיהם עבודת המרה מורכבת כמו זו. יש כמה סוגים של שירותי תמלול אשר ניתנים כיום בשוק, לרבות:

  • תמלול משפטי
  • תמלול ראיונות
  • תמלול שיחות
  • תמלול הקלטות
 
 
 
תמלול
 
 
 
 
תמלול משפטי – תמלול מסוג זה יכול לשמש כראיה במשפטים. המדובר במסמך שמייצג שיחה והוא מוצג בפני השופט בתור אינדיקציה לתוכן הדברים אשר עלולים להשפיע על מהלך המשפט לכאן או לכאן. תמליל כזה יכול לשמש כעדות בבית המשפט, ועל כן חל איסור חמור על זיופו. עבודה מקצועית כוללת בין היתר בדיקה לזיופים או עריכת הטקסט באמצעים משוכללים כדי להסתיר זאת.

תמלול ראיונות – מדובר על המרת ראיונות מוקלטים לצורכי עבודות מחקר, ראיונות עיתונאיים, ראיונות לצורכי כתיבת ספר וכדומה. לעיתים ההקלטות נעשות בתנאי שטח לא נוחים, ויש רעשים רבים אשר מפריעים לשמיעת הנאמר בהן. תמלול ראיונות מאפשר לכם לקבל את הטקסט הנאמר בצורה כתובה, וזאת לאחר שסוננו כל רעשי הרקע או הפרעות אחרות אשר התרחשו בזמן ההקלטה.

תמלול שיחות – שירות זה ניתן להקלטות אשר נעשו לצרכים משפטיים בעיקר. יש מקרים אשר בהם אנשים מקליטים שיחות טלפון באופן שמותר על פי החוק, ויש צורך להמיר את השיחות למסמך כתוב על מנת להציגו בבית המשפט. חשוב להדגיש כי שיחות שלא הוקלטו כחוק הן עבירה ושום המרה לכתב לא תהפוך אותן לקבילות בבית המשפט.

תמלול הקלטות – שירות זה ניתן לאנשים אשר מחזיקים ברשותם הקלטות ישנות שהם מעוניינים להעביר לכתב, הקלטות לצרכים משפטיים וכדומה. המרת הקלטות אלה נעשית על ידי אנשים בעלי התמחות בתחום זה, כדי לעלות על זיופים אפשריים אשר נעשו בהקלטות אלה וכדומה.
 
 
 
מחפשים חברת תמלול?
צרו קשר עם פרוטוקול ונשמח לעמוד לשרותכם!