כיצד מתבצע תמלול מקצועי?

 
מהם המקרים בהם נחוצים שירותי תמלול, ומה בדיוק השירותים האלה כוללים?

עבור מי שלא לגמרי יודע במה מדובר, ראשית נסביר מהו בדיוק תמלול. תמלול היא פעולה שבה מפיקים מסמך כתוב מתוך הקלטה של שיחה, ראיון או כל דבר דומה. במקרים רבים, שירותים אלו חשובים ביותר בתחומים רבים – החל מראיונות עיתונאיים ועד עבודות מחקר אוניברסיטאיות.

בכל סיטואציה שהיא, מדובר במלאכה לא פשוטה כלל וכלל – לא רבים מבינים כי גם שיחה פשוטה בין שני אנשים בת רבע שעה, תהיה מתומללת בכמות בלתי מבוטלת של דפים. בכל מקרה, יש לבצע את התהליך בצורה מקצועית ביותר בכדי להבטיח את המסמך המדויק ביותר בסופו של דבר – וכעת נבין כיצד מבצעים את התהליך הזה בצורה מקצועית.
 
 

כיצד מתמללים הקלטה בצורה מקצועית?

 
 
  • עבודה במקטעים קבועים – אי אפשר לבצע תמלול של מסמך מתחילתו ועד סופו ללא הפסקה, ולמעשה גם פרקי זמן קצרים יחסית של דקה יכולים להיות אתגר לא קטן גם עבור מתמללים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר. לכן יש לעבוד במקטעים קבועים של מספר שניות קבועות, ולתמלל בצורה מדויקת את כל מה שנאמר בהן.

  • חזרה על כל מקטע – כל מקטע שכזה שאליו חילקנו את פעולת התמלול, צריך להישמע שוב בכדי לוודא שביצענו את התהליך בצורה מדויקת. לאחר וידוא אחד שכזה, ותיקונים אם הם נחוצים – נעבור למקטע הבא.

  • הגהה ובדיקה סופית – לאחר שמבצעים את התמלול של כל מקטע ובסופו של דבר מגיעים למסמך גמור, יש לבצע הגהה לשונית מקצה לקצה בכדי להתאים את המסמך לקריאה נוחה. לאחר מכן נבצע בדיקה סופית של שמיעת ההקלטה מתחילתה ועד סופה תוך כדי קריאה – בכדי לוודא שהכל תומלל בצורה מדויקת וקולחת.
 
תמלול
 
 

צריכים לתמלל מסמך בצורה מקצועית, פנו למקצוענים בתחום

 
 
 
תמלול של הקלטה לא מאוד ארוכה יכול לקחת הרבה מאוד זמן עבור מי שלא מיומן בכך, וגם עם השקעה שכזו לא בטוח שתוכלו להגיע בכוחות עצמכם לסטנדרט האיכותי שנחוץ לכם ביצירת המסמך המתומלל. משום כך, אנחנו מציעים לכם לפנות לשירותי תמלול שמתמחים בתחום כשאתם זקוקים שהמלאכה תבוצע כנדרש.